1 Milyar Doların Üzerinde ETH Sonsuza Dek Kayboldu 

Conor Grogan, Ethereum (ETH) ağında 1,15 milyar doların sonsuza dek kaybolduğunu tespit etti. 

Coinbase direktörü Conor Grogan, Ethereum ağı üzerinde bulduğu binlerce hatayı kategorize etti. Grogan, 636.000 ETH’nin (1,15 milyar dolar) sonsuza dek kaybolduğunu tespit etti. Grogan, bu sayının içerisinde cüzdanlarına erişimini kaybeden insanların dahil olmadığını belirtti. 

Dolaşımdaki Arzın Yüzde 0,5’i Kayboldu

Coinbase ürün stratejisi ve iş operasyonları direktörü Conor Grogan tarafından yapılan araştırmaya göre, 1 milyar dolardan fazla Ethereum, insan hataları nedeniyle sonsuza dek kayboldu.

Grogan, Pazartesi günü Twitter üzerinden yaptığı açıklamada: “Binlerce Ethereum yazım hatası, kullanıcı hatası ve hatalı sözleşme örneğini kategorize ettim” ifadelerini kullandı. Grogan kaybolan Ethereum miktarının, dolaşımdaki arzın yüzde 0,5’ini temsil ettiğini belirtti.

Groganın sunduğu verilere göre bu rakamın 306.000 ETH’lik kısmı, Parity kripto cüzdanındaki 2017 tarihli bir hatadan kaynaklı olarak kayboldu. Kapanmış bir kripto platformu olan Quadriga bir sözleşme hatası nedeniyle 60.000 ETH kaybederken, Akutars NFT koleksiyonu da 11.500 ETH kaybetti. Bunların yanı sıra 24.000 ETH, kullanıcıların yanlış adrese göndermesinden dolayı kayboldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir