Kartepe’de Artvinliler Dayanışma Pikniğinde Buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi’nin desteği ile Kocaeli Livaneliler Derneği tarafından Seka Kamp’ta düzenlenen Artvinliler Buluşması programı geniş katılımla gerçekleştirildi.

GENİŞ KATILIM

Kocaeli Livaneliler Dernek Başkanı Murat Soyer’in ev sahipliğinde ki Artvinliler Buluşmasına, Kartepe Belediye Başkanı Av. M.Mustafa Kocaman, Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı / Kocaeli Artvinliler Vakfı  (KAV) Başkanı Alaaddin Sarı, AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, CHP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Bayrak, BBP Kartepe İlçe Başkanı Ali Oktay, İSU Kartepe Şube Müdürü İhlas İlteriş Demir, KBB Sivil Toplum Kuruluşları Şube Müdürü Samet Şengöz, birim müdürleri, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

3 BİN KİŞİLİK ARTVİN DÖNERİ İKRAM EDİLDİ

Artvinli sanatçı Yusuf Korkmaz’ın sahne aldığı etkinlikte Artvinliler doyasıya eğlenirken katılımcılara 3 bin kişilik Artvin Döneri, ayran, çay ve su ikramında bulunuldu. Etkinlikte ayrıca küçük katılımcılara biner adet defter ve kalem, 500 adet de top dağıtıldı.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Kocaeli Livaneliler Dernek Başkanı Murat Soyer, “Her zaman olduğu gibi hep beraberiz. İyi günde kötü günde birlik, beraberlik içerisindeyiz. Bugünde bir etkinlik yaparak bir arada olalım istedik. Hem bir piknik yapalım hem de Deniz bebeğimize destek çıkalım istedik ve böyle bir etkinlik yaptık. Bize her zaman ulaşabilirsiniz. Hepinizi seviyorum” dedi.

DEĞERLERİMİZ ÇOK ÖNEMLİ

Kartepe Belediye Başkanı Av. M.Mustafa Kocaman, “Bizi biz yapan birliğimiz beraberliğimiz değerlerimiz, tarihimiz. Eğer bizi biz yapan değerleri unutursak ve kaybedersek bilesiniz ki biz de yok oluruz. O nedenle kültürümüzü, geçmişimizi, tarihimizi, örf ve adetlerimizi unutmamamız gerekiyor. İşte sivil toplum kuruluşlarımızın, hemşehri derneklerimizin olduğu etkinlikler. Bu anlamda o kadar kıymetlidir. Ülkemizin 81 vilayetindeki herkes çok değerli. Biz bir ve beraber olabildiğimiz için bugün huzurla, bu bayrak ve ezanın gölgesinde yaşayabiliyoruz. Bugün birbirimize sahip çıktığımız için bu topraklarda barış içerisinde yaşayabiliyoruz. Buradan dernek ve vakıf başkanlarına teşekkür ediyorum. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’ın sizlere selamı var onu iletmiş olayım. Büyükşehir belediyemizle birlikte tüm sivil toplum kuruluşlarımıza desteğimiz devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x