NFT Token Haberleri: Bu Altcoin Gelişmelerine Dikkat!

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere geçtiğimiz hafta açıklanan Fed faiz oranlarının ardından Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yeşil işlem görmesi, geleneksel finans sektöründe yaşanan kargaşa, NFT piyasasında bir canlanmaya yol açarak bazı NFT token fiyatlarında değişikliğe sebep oldu! İşte geçtiğimiz hafta yaşanan bazı gelişmeler…

NFT Token piyasasının değeri ve hacmi artış yaşadı

Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasasının yükselişe geçmesiyle beraber NFT piyasasındaki satış seviyeleri yüzde 16,1 artışla 39 bin seviyelerinden 45 bin seviyelerine yükseldi. Satışlardan elde edilen miktar ise yüzde 5.70 artışla 128 milyon dolar seviyelerinden 135 milyon dolar seviyelerine yükseldi.

Öte yandan NFT piyasasındaki ilginin artmasıyla beraber birincil satışlar yüzde 71.6 yükseliş yaşayarak 8 bin seviyelerinden 14 bin seviyelerine yükseldi ve elde edilen miktar yüzde 21.39 seviyelerinde yükseliş yaşadı. Aktif piyasa cüzdanlarının toplam değeri yüzde 18.27 artış yaşayarak 26 binden 31 bin seviyelerine yükseldi. Bununla beraber uzmanlar piyasadaki kullanıcıların aktif olarak etkileşime girdiğini gösteriyor. Bununla beraber büyük satıcılar ise 14 bin seviyesinde kaldı.

Ayrıca, NFT token piyasa değeri Mart ayının üçüncü haftasına göre yüzde 3,23 düştü ve anlık olarak 9,6 milyon ETH seviyelerinde bulunuyor. Öte yandan, NFT token projeleri için toplam işlem hacmi 5,74 artışla 217,05 bin ETH seviyelerine yükseldi.

NFT Token alıcı ve satıcı seviyeleri düşüş yaşıyor!

NFT token yatırımcıları artış yaşayarak yüzde 0.33 artış yaşayarak 4.28 milyonun üzerine çıktı. Uzmanlara göre kriptoda tanık olunan kazanımlar henüz NFT piyasasına ulaşmadı. Ayrıca alıcı ve satıcı sayısı da düşüş yaşadı. Alıcılar yüzde 3 düşerken 52 bin seviyesine, satıcılar yüzde 9 azalarak 57.7 bin seviyesine düştü. Genel olarak yatırımcılar yüzde 5.8 oranında düşüş yaşadı ve bu, kullanıcıların geçtiğimiz haftalardan bu yana NFT piyasasıyla daha az ilgilendiğini gösteriyor.

NFT piyasası OpenSea’de işlem hacmi düşüyor

OpenSea yalnızca 7,1 bin işlem kaydetti ve yüzde 44,5’lik bir düşüş kaydetti. Ayrıca, NFT token pazar yeri OpenSea’nin işlem hacmi yüzde 58,09 düşerek 1,65 milyon dolara geriledi ve bu da kullanıcıların platformda önemli ölçüde daha az işlem yaptığı anlamına geliyor. Yine de OpenSea akıllı sözleşmeler dengesi, yüzde 1,54’lük marjinal bir artışla 72,36 binde nispeten sabit kaldı.

OpenSea gibi NFT piyasası Blur da düşüş yaşadı

Blur, geçtiğimiz haftalardan bu yana birkaç önemli alanda düşüşler yaşadı. Pazar, yüzde 16,57’lik önemli bir düşüşle yalnızca 104,12 bin işlem kaydetti. Blur’un işlem hacmi de yüzde 11,01 azalarak 279,05 milyon dolara geriledi. Ek olarak, Blur’un Akıllı Sözleşme bakiyesi yüzde 4,83 düşüşle 126,36 milyon dolara düştü. UAW, işlemler, hacim ve dengedeki bu düşüşler, yatırımcıların Blur’a yönelik tutumları ve piyasa duyarlılığı hakkında içgörülü veriler sunuyor.

Solana NFT’leri büyüme gösteriyor

Solana’daki NFT pazar yerlerinin mevcut durumu ideal olmaktan çok uzak ve sadece birkaç platform pozitif büyüme gösteriyor. Ne yazık ki bu büyüme önceki başarılarının yanında sönük kalıyor. Solanart’ta NFT’lerin ortalama fiyatı yüzde 17,02 azaldı. Ancak bu düşüşe rağmen, platformun yatırımcıları yüzde 81,65 büyüdü ve hacmi yüzde 79,19 artarak 36 bin dolara ulaştı. Ayrıca OpenSea, hacminde ve yatırımcılarında olumlu kazançlar kaydetti. Pazardaki yatırımcı sayısı yüzde 5,45 artarken hacmi yüzde 26,15 artarak 15,1 bin dolara ulaştı.

Polygon NFT’leri önemli büyümeler kaydediyor

Polygon NFT sahnesinin önde gelen pazar yeri olan OpenSea, ortalama NFT fiyatlarında yüzde 10,61’lik bir düşüş, yatırımcı sayısında yüzde 33,29’luk bir daralma ve işlem hacminde yüzde 58,98’lik önemli bir düşüş gördü. Öte yandan Jump Trade, işlem hacminde yüzde 69,97, yatırımcı sayısında yüzde 20,87 ve ortalama NFT fiyatlarında yüzde 18,13 artışla her üç kategoride de önemli bir büyüme kaydetti.

Trader sayısındaki yüzde 3,65’lik hafif düşüşe rağmen Decentraland, ortalama NFT fiyatlarında yüzde 1006,51 oranında kayda değer bir artışa ve işlem hacminde yüzde 1.141,3 oranında muazzam bir artışa tanık oldu. OKX NFT Marketplace’te ortalama NFT fiyatı, yatırımcı sayısı ve işlem hacminin tümü büyük ölçüde düştü. Yatırımcılar 61,22 düşerken, ortalama fiyat yüzde 89,27 ve platformun haftalık hacmi yüzde 93,49 düştü.

Öte yandan NFT piyasaları için önemli olan diğer haberler ise şu şekilde:

Bankacılık krizlerinden sonra NFT hacimleri derinden etkilendi

  • Silicon Valley Bank (SVB) çökerek, NFT pazar yerleri de dahil olmak üzere birçok kripto şirketinin hesaplarını dondurdu.
  • NFT piyasası kısa bir düşüşle dayanıklılığını korudu, yeni yatırımcılar için giderek daha cazip hale geldi ve yüksek değerli satışlar sağladı. Buna rekor kıran 69 milyon dolarlık Beeple NFT satışı ve bir Twitter CEO’su NFT’nin 2.9 milyon dolarlık satışı dahildir.

Sony, oyun konsolu için NFT’lerin patentini aldı

  • Sony, sanal öğeleri oyunlar ve konsollar arasında aktarmak için bu tür token’ları kullanmak üzere bir patent başvurusunda bulunarak, NFT’leri kullanma yolunda önemli bir adım atmıştı.
  • Öte yandan Sony’nin en son Web 3 patenti, PlayStation oyun platformunu Web3 teknolojisine taşımak isteyebileceğini gösteriyor.

MAYC, BAKC ve diğer NFT Token sahipleri Undeads’ten ödül alacak

  • Yarışmada üç ödül verilecek. En değerli gözüyle bakılan MAYC NFT birincilik ödülü, ardından Bored Ape Kennel Club NFT ikincilik ödülü ve Otherdeed NFT üçüncülük ödülü olarak belirlendi.
  • 11 ETH ödül havuzu sunan devam eden yarışma 10 Nisan’a kadar devam edecek.

Yuga Labs, Otherside Metaverse için ekip kaptanlarını açıkladı

  • Otherside Metaverse ikinci tura katıldıktan sonra, kullanıcılar Luster (sarı), Crimson (kırmızı), Veldan (yeşil) veya Glacial (mavi) olmak üzere dört takımdan birine rastgele atanacaktır.
  • Duyuruya göre, tümü NFT meraklıları olan Jimmy Wong, Brycent, Lowbellie ve Cordell Broadus (Champ Medici ve Snoop Dogg’un ikinci oğlu olarak da bilinir) Otherside Metaverse Second Trip için ekip liderleri olarak atandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir