Stefan Kuntz: Görevden alınmam için bir neden bulmak zor

Türkiye A Milli Futbol Takım’daki görevine son verilen teknik direktör Stefan Kuntz, Almanya’da yayın yapan ARD/Sportschau dergisine açıklamalarda bulundu.

Bein Sports’un aktardığına göre, Türkiye’de kazandığı deneyimlerin, bundan sonraki görevlerde kendisine oldukça katkı sağlayacağını belirten Kuntz, “Beni göreve getiren Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi değişti. Zamanla güven ilişkisi olmadığı, destek olmadığı anlaşıldı. Bu yüzden gizliden gizliye zaten bunu bekliyordum” dedi.

“Kötü oldu çünkü çok puan almıştık” diyen Kuntz, “Benim Türk Milli Takımı teknik direktörlüğü görevinden alınmam için bir neden bulmak zor. Ve henüz bir neden bulamadılar” ifadelerini kullandı.

Medyanın yalan haberler yaptığını ve görevden alınmasında etkili olduğunu belirten Kuntz, “Türk medyasının ayrılmamda çok büyük bir rolü oldu. Mesela Almanya’da yalan olan bir haber yapamazsın. Çünkü buna karşı hakkımı arayabilirim. Türkiye’de bu yok. Bazı yalan ve kurgulanmış haberlerin doğru kabul edilmesi yazık” diye konuştu.

Sosyal medyada da aynı durumu yaşandığını söyleyen Kuntz, “Medyanın yanında çok daha kötüsü sosyal medya. Burayla karşılaştırılamaz. Başka ülkelerde gerçeklere ve delillere bakma içgüdüsü vardır ama Türkiye’de bunu görmek zor. Sosyal medyayla birlikte oyuncular ve yöneticiler üzerinde bir baskı oluşmaya başlıyor” dedi.

Kuntz, konuşmasının devamında “Öncelikle yönetim değişikliğinin ulaşılmak istenen hedefleri de değiştireceğini düşünmezdim. Belki Türk kültürünü, bu bağlamda daha hazırlıklı olmak için, iyi irdelemem gerekirdi” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x