Van Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman Mevlid Kandili’ni kutladı

Van’ın Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed’in (SAV) dünyaya teşriflerini müjdeleyen Mevlid Kandili’ne ulaşmanın huzuru ve mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi.

Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Akman, güzel ahlakı tamamlamak üzere bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderilen Peygamberimiz Hazret-i Muhammed’in (SAV) yeryüzünü şereflendirmeleri insanlık tarihinin en müstesna hadiselerinden biri olduğunu kaydetti. Başkan Akman, “Peygamber Efendimizin dünyaya gelişiyle, bireysel, toplumsal ve evrensel düzeyde, zihin, fikir ve ahlak planında tarihin en büyük dönüşümü yaşanmıştır. Cahiliye döneminde yolunu ve değerlerini kaybeden insanlar, Peygamber Efendimizin yolunda giderek, kardeşliğin, güzel ahlakın ve bütün iyi davranışların en güzel örnekleri olmuşlardır” dedi.

Kandillerin, sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberliğin yaşandığı, dünyanın aydınlandığı en özel günler olduğunu kaydeden Başkan Akman, “Bu duygu ve düşüncelerle tüm Tuşbalı hemşehrilerimin ve İslam aleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, dualarımızın kabul olduğu bu mübarek gecenin birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize hayırlar getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı – VAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x