Kilise saldırısında detaylar ortaya çıktı: 10’larca gözaltı

İstanbul Sarıyer’de Santa Maria İtalyan Kilisesi’nde pazar ayini sırasında maskeli 2 kişi silahlı saldırı düzenledi. Saldırıda 52 yaşındaki Tuncer Cihan isimli vatandaş hayatını kaybederken saldırıyı IŞİD üstlendi.

Hayatını kaybeden vatandaşın ailesinden, Tuncer Cihan’ın ablası, “Yüzde 80 zihinsel engelliydi, doktor bile rapor verirken melek o demişti. 5 yaşındaki bir çocuk aklına sahipti. Müslüman, emekli, bekârdı. Annemle kalıyordu. Bugün de 2 aydır gittiği bu kiliseye gelmiş. Melek gibi birini öldürdüler. Henüz anneme söyleyemedik, kadıncağız çocuğunu ayağından ameliyat olacak sanıyor” dedi.

Odatv yaşanan saldırıda binanın güvenlik kamerası görüntülerine ulaştı. Görüntülerde saldırıyı gerçekleştiren şahısların olabileceği düşünülen 2 kişinin görüntüsü tespit edildi. Bu görüntüler soruşturma dosyasına girdi.

Sarıyer’de kiliseye silahlı saldırı: Saldırganlar kar maskeli iki kişi… İkisi de yakalandıGüncel

Olayla ilgili başlatılan soruşturmada 2 katil zanlısı ile birlikte 47 kişi gözaltına alındı. Yapılan son açıklamaya göre gözaltına alınan kişi sayısı 51’e yükseldi.

“SORUŞTURMA ÇOK YÖNLÜ SÜRÜYOR”

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç dün akşam yaptığı açıklamada İstanbul Sarıyer’de Santa Maria Kilisesinde ayin sırasında bir kişinin silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin, “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında olayın zanlıları yakalanarak gözaltına alınmıştır. Zanlılar ve bağlantılarına yönelik soruşturma çok yönlü ve titizlikle sürdürülmektedir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x