Mabel Matiz Hepimizin Bayılarak Dinlediği Maya Albümünün Neden Ortadan Kaybolduğunu Yıllar Sonra İtiraf Etti

Şarkılarıyla bizi yerle yeksan eden, duygularımızın tercümanı, bilmediklerimizin dışa vurumu olan Mabel Matiz, Temmuz’da yeni albümü Fatih’le ortalığı kasıp kavurmuştu hatırlarsanız. Beşinci albümü olan Fatih için CD çıkacağını duyuran Mabel, Maya albümü için plak isteyen hayranına yıllardır merak edilen gerçeği açıkladı.

2013 yılında çıkarmış olduğu ikinci albümü Yaşım Çocuk’la büyük kitlelere ulaşan ve ‘iyi ki’ diyeceğimiz şekilde hayatımıza giren Mabel Matiz’in her şarkısı yüreğimize dokunmaya devam ediyor.

O dönemler her yerde çalan ve dilimizden düşmeyen ‘Zor Değil’ ile ‘Aşk Yok Olmaktır’ şarkıları aslında Mabel’in ilk parladığı ve hayatımızda kalıcı yerini oluşturduğu zamanlardı. Ardından 2015 yılında Gök Nerede ve 2018 yılında Maya albümünü yayınladı.

Mabel’in son albümü ise “En çıplak halim” dediği “Fatih” oldu.

Neden Fatih ve neden ‘en çıplak hali’ diye soracak olanlar için tekrar hatırlatma yapalım: Mabel Matiz’in gerçek adı Fatih Karaca. Mabel adı ise Kumral Ada Mavi Tuna kitabında yer alan Tuna karakterinin takma adı ‘Mabel’den gelme. Matiz’e bakacak olursanız o da eski Yunanca kökenlere dayanıyor. ‘Çok sarhoş, düşkün kimse’ demek.

Matiz, Fatih’le yaktı kavurduğu ortalığı elbette. Diğer her albümünde olduğu gibi.

Twitter’da bir takipçisi ‘Fatih’ albümü için plak ve CD istedi. Mabel Matiz’se plak çıkacağını fakat CD’den emin olmadığını ifade eden bir cevap verdi. 

‘Plak ?? Cd ?’

Bunu gören başka bir takipçisi ise “Maya plak, istek değil ihtiyaç” şeklinde Mabel Matiz’e sitem etti.

Biliyorsunuz Maya, Fatih’ten önce çıkan son albümdü. 2018 yılında yayınlanmıştı ve içinde bayıla bayıla dinlediğimiz pek çok şarkılar vardı.

Fırtınadayım, A Canım, Sarmaşık, Ya Bu İşler Ne, Öyle Kolaysa gibi şarkıların yer aldığı albüm Maya.

Albümün adının Maya olmasının sebebi, Mabel Matiz’in annesinin adının Maya olmasıydı.

Albüm çekimlerinde Mabel’in giydikleri, çekim konsepti o dönemler çok hoşumuza gitmişti. Fakat Maya için ne bir albüm, ne de çok tutan şarkıların kliplerini görebilmiştik.

Mabel, yalnızca “A Canım” ve “Sarmaşık”a klip yayınlamıştı.

Hayranları elbette bu duruma şaşırmıştı. Her ne kadar diğer şarkılar klipsiz bir şekilde popüler olsa da, yine de üzerine çalışılması bekleniyordu.

Bu durum üstüne Mabel Matiz, yıllar sonra Maya’nın dava edildiğini ve hala haklarını almak için uğraştığını itiraf etti!

4 yıldır albüm için hiçbir şey yapamadığını ve bu zamandır açıklamadığını söyleyen Mabel Matiz, Fırtınadayım için bile klip çekemediğini söyledi. Haklarını alabildiği durumda plak da çıkarmak istediğini söyleyerek ‘Yıllardır gelen sorulara toplu cevap olsun’ açıklamasını yaptı.

Bunun üstüne takipçilerinden yorum yağmaya başladı.

??

??

??

??

??

Maya alternatif klip:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x