Türkiye Emekliler Partisi 2 Aralık’ta Ankara’da açıklama yapacak

Milyonlarca emekli yılbaşında açıklanacak zam oranlarını beklerken Türkiye Emekliler Partisi, 2 Aralık’ta saat 11.00 de Anıtkabir ziyareti nin ardından taleplerini duyurmak için basın açıklaması düzenleyecek.

14 Kasım 2023’te İçişleri Bakanlığı’ndan onay alarak resmen kurulan Türkiye Emekliler Partisi Genel Başkanı Metin İmer partisinin güncel sorunlara tutumuna ilişkin kaleme aldığı makalesinde şu ifadeleri kullandı:

Partimiz başta emekli olmak üzere, köylü ve esnaftan yana olup çürümüş sermayeden yana olan sistemi kökten değiştirmek için tüzük ve programını hazırlamıştır.
Türkiye’nin artık IMF ve Makyavelist tüketimden yana politikalarla değil, üretime, tarıma, hayvancılığa dayanan politikalara ihtiyacı vardır.
Türkiye de en çok avukatı çok olan ama hukuku olmayan ülkede bağımsız yargıyı laikliği oturtmak zorunluluğu vardır.
Liyakatı oturtmak zorunluluğu vardır. Yandaş medyaya yalan yalan yanlış haberler yaymak değil doğru haberciliği savunan bir parti olarak iktidara talip bir partiyiz.
Köprülerden ve otoyollardan ücret almayan, sağlığı, eğitimi, ısınmayı, suyu ücretsiz, ilaç ve doktor katkı payı almayan bir iktidar olacağız.
Eğitimin 5 + 3 sistemiyle eski sisteme geri getirilmesini sağlayacağız.
Asgari ücret ve emekli maaşları yoksulluk rakamının çok çok üstünde olacak, çalışma saatleri günde 7 saate indirilecek.
Emeklilik hakkı 5001 işgünü ve 25 yıl olacak.
Emeklilerimiz yılda bir ay tatil yapma olanağı bulacak, emekliler için ücretsiz yurt içi ve yurt dışı turlar düzenleyeceğiz.
Emeklilerimiz kahvehanelerde değil hobi bahçelerinde, meslek atölyelerinde, sanat evlerinde vaktini değerlendirecek.
Yılda dört ikramiye maaş tutarı iki milli iki dini bayram olmak üzere dört ikramiye emeklilerimiz alacak.
Mülteciler koşulsuz, şartsız ülkelerine geri gönderilecek.
Yabancılara satılan topraklar kuruluşlar geri alınacak.
Tüm kamu kuruluşları tekrar geri alınacak yerli ve milli olacak.
Devlet Üretim Çiftlikleri’nde yetişen inekler, koyunlar ve keçilerden her köylü aileye ücretsiz bir inek beş koyun ya da keçi olarak ücretsiz denetimli verilecek, ürünler SEK ve Et Balık Kurumu tarafından köylüden satın alınacak. Halk Kasap, Halk Manav, Halk Ekmekler den vatandaşlar yarı fiyatına alışveriş yapacak.
Türkiye Emekliler Bankası ve Kooperatifler kurulacak üretime dayalı refah bir ülke haline geleceğiz.
Öğrencilere asgari ücret tutarında geri ödemesiz burs verilecek, okulda yemekler ücretsiz olacak, yurtlar yapılacaktır. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x